Jsme současní: něžní trpěliví, vzteklí, smutní, veselí, pořádní, rozvážní, líní, zvědaví, cokoliv. A přece žijeme a neprožíváme všechno současně. Některé z našich způsobů se sice tak dobře vzájemně snášejí, že se mohou objevovat současně, jiné naopak mají své zvláštní časy nebo pohnutky, a opět docela jiné způsoby poznáme v extrémních situacích svého života.

Veškerá naše znamení nám pomáhají zjistit, jaké bytosti právě ztělesňujeme.

Souhrn našich dnešních vlastností se skládá z částí bytosti, kterou ztělesňujeme v různých preexistencích ( jakkoli dokonale či nedokonale ). Tyto naše vlastnosti jsou naším dnešním Já – programem, naší „KARMOU „. Zvolili jsme si tedy pro nynější inkarnaci způsoby, které se hodí k úkolům, spojeným se současnou inkarnací.. Je to srovnatelné se situací, kdy jedeme na nějakou cestu a vybíráme si určité oblečení, oděvy, které slouží účelu naší cesty., odpovídají danému klimatu a zdají se nám vhodné pro určité příležitosti. ( Šaty dělají člověka? Vlastnosti dělají člověka! )

Rozhodli jsme se získat svou vlastní vůli, určit, jací nyní „ budeme „, jakou bytost v sobě chceme nechat projevit. Pokud se teď na znamení naší bytosti blíže podíváme, zjistíme možnosti, které nám nabízí a naučíme se je také ovládat (/ namísto toho, abychom se jimi ovládat nechali ).

Tak můžeme například „zlost“ použít tam, kde je potřeba poznat nespravedlnost, a my jí můžeme dát s sebou, řekněme jako pozorovatele, vlastnost „ spravedlnost „. „ Trpělivost „ můžeme použít vždy tam, kde potřebujeme nějaké období vývoje……….. „ Lenost „ nám může pomoci k regeneraci.

Pokud máte vlastnosti, které se projevují spíše jako nezpůsoby, poskytněte jim nějakou „vhodnou“ oblast působnosti.

Řekněme, že máte nepříjemnou vlastnost, začít nějakou záležitost a nedokončit ji. Pokud tuto vlastnost nebudete mít pod kontrolou, v životě nikdy ničeho nedosáhnete. Jistě to však nějaký důvod má, proč jste si ji přinesli na svět s sebou. Použijte tuto vlastnost tam, kde projevuje sklony k přehnaným reakcím, vzteku, boření mostů za sebou, rezignaci. Zde se tato vlastnost stane vaším přítelem.

A tak je možné všechny domnělé chyby a nedostatky vlastně učinit „ vlastnostmi k našemu zkoušení „ – nápomocnými vlastnostmi, hodnými lásky. A proto je každý člověk svým způsobem: HODEN LÁSKY.

Iva Hédlová podle Angeliky Hoeflerové ( Karma-životní šance )

Komentáře