Kde se nejlépe odpočívá a nabývá ztracených sil? No přeci v lázních! A do jakých se vypravit? Dozvíte se to z následujícího článku. A na portálu Spa.cz!
Konkrétní lázně doporučujeme vybírat podle jejich specializace. Trápí-li vás například nějaké onemocnění pohybového aparátu, doporučujeme vám Lázně Bělohrad, které k léčbě používají místní slatinu doporučovanou především pro pacienty s artrózou a revmatem. Vybírat zde ovšem můžete i z celé řady wellness pobytů. Na nich zhubnete, omládnete, nebo si jen odpočinete. Velmi lákavé jsou například lázeňské pobyty hotelu Tree of Life. S bazénem s masážními podvodními hlavicemi a perličkovou hlavicí a Organic & Garden Spa se severskou saunou, Kneippovým chodníkem a venkovní vířivkou a saunou s ochlazovacím bazénkem.

Se srdíčkem do Poděbrad

Na léčbu kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky se specializují Lázně Poděbrady. Zde k léčbě zase používají balneoterapii, což je speciální koupel v uhličité minerální vodě. Ta pomáhá především pacientům trpícím nedostatečným prokrvením rukou a nohou. V Poděbradech však také můžete hubnout a relaxovat. Při masážích, zábalech (doporučujeme ty z bahna Mrtvého moře) či v solné jeskyni.

Snažíte se otěhotnět?

K miminku vám možná dopomohou Františkovy Lázně zaměřující se mimo jiné i na léčbu neplodnosti. Především ženám pokoušejícím se o umělé oplodnění pomáhá tamní léčivé bahno s vysokým podílem minerálních látek a huminových kyselin. Vítáni tu však jsou i pacienti s onemocněním srdce a cév, cukrovkou a kožními problémy. Stejně jako všichni milovníci piva, kterým by zase neměli uniknout tamní pivní lázně. Pivo tu navíc mohou užívat zevně i vnitřně. Představte si koupel z pivních kvasnic, chmelu a rašelinového extraktu spojenou s neomezenou konzumací tohoto zlatavého moku. A ochutnat budete moci i domácí pivní chleba!
Lázeňský pobyt doporučujeme vybrat na portálu Spa.cz. Ten totiž většinu z nich sdružuje.

Komentáře