Narození v 1. dekanu (24. 10. – 2. 11.) bývají astrology označování za nejvýraznější představitele tohoto znamení. Vyznačují se velkou ambiciózností, pracovitostí a nevyčerpatelnou energií. Jsou velice obětaví a zároveň oddaní těm, které považují za své nejbližší.

V mládí se chovají často nesměle, což si později vynahradí zvýšenou agresivitou, odvahou, sklony k hrdinským činům.

Tyto rysy je vedou k tomu, že rádi velí jiným. Mohou vykonávat jakoukoli práci a zastávat jakékoli funkce. Největšího úspěchu však dosahují tam, kde mohou uplatnit svou odvahu, bystrost, podnikavost a organizační schopnosti.

Narození ve 2. dekanu (3. – 12. 11.) jsou pod dodatečným vlivem planety Uran. Jsou pohostinní, srdeční, důvěřiví i k těm lidem; které vůbec neznají, což se jim často nevyplácí. Lidé ze 2. dekády Štíra jsou velmi citliví a mediálně založení. Slabší stránkou jejich charakteru může být nedostatek vůle. V životě se setkávají s různými omezeními. S využitím své přirozené invence však tyto překážky překonávají a dosahují poměrně značných úspěchů.

Narození ve 3. dekanu (13. – 22. 1l.) mívají nejhlubší vztah k rodinnému životu. Bývají vytrvalí, rozhodní, snaživí a často svéhlaví. Jejich osud může být dosti proměnlivý. Zajímají se o společenské záležitosti a také o politickou činnost, kterou obvykle vyvíjejí s velkou vášnivostí. Milují děti, rodinu i zvířata. Nezapomínají na své rodiče. Bývají věrnější než druzí Štíři.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015