Protože se spodní prádlo nosí přímo na tělo, může ovlivňovat i lidské zdraví. Stačí mít na sobě nevhodný materiál, aby vznikla drobná i větší zdravotní potíž. Výjimkou nejsou například vyrážky u lidí, jež trpí alergií nebo atopickým ekzémem. Na co si dát při výběru spodního prádla pozor?

Tanga mohou způsobit infekci v intimních oblastech

Hodně se v současné době diskutuje o prospěšnosti nošení dámských kalhotek typu tanga. Jsou ideálním spodním prádlem pod upnuté šaty nebo kalhoty, pod kterými nejsou prakticky vidět. Viditelné obrysy kalhotek nejsou právě tím, o co by žena nebo dívka stála. Jenže – tanga svým specifickým střihem mechanicky dráždí intimní oblasti ženského těla. To může vést až ke vzniku nepříjemné vaginální infekce. Tanga totiž umožňují poměrně snadný přesun bakterií z konečníku směrem k pochvě nebo močové trubici.

Kolikrát se pak žena diví, že na tyto problémy tolik trpí. Ale spojitost s volbou prádla nebere v úvahu. V situaci, kdy dochází k častým zánětům, může odborný lékař doporučit nošení dámských kalhotek z bavlny. Je pak na zvážení žen, jestli se vyplatí tanga nosit. Minimálně je lepší zkrátit dobu, po kterou je mít na sobě a nepoužívat je pro nošení na celý den.

Proč celodenně nenosit spodní prádlo z umělých vláken

Kalhotky z materiálu z umělých vláken ozdobené krajkou jsou na první pohled krásné, sexy a svůdné. Jejich čas přichází tehdy, chcete-li zapůsobit na mužovy smysly a užít si hezký večer. Pro celodenní nošení je ale lepší volit jiný materiál. Také krajky mohou podráždit pokožku. Bavlněné spodní prádlo je doporučované při problémech s vaginálními infekcemi i tehdy, má-li člověk příliš citlivou pokožku. Bavlna nijak kůži nedráždí, dobře saje pot, je měkká a prodyšná. Hodí se proto i pro dlouhodobější nošení kalhotek a pánských boxerek či trenek.

Přírodní materiály prostě hrají u spodního prádla důležitou roli. Zárukou kvality jsou pak produkty z bio bavlny, která se pěstuje ekologickým způsobem z geneticky neupravovaných rostlin bez použití pesticidů. Díky tomu nezatěžuje taková výroba přírodní prostředí. Kdo má ekologické smýšlení, pak dává přednost produktům označeným logem bio. Výhodou je, že cenově nijak výrazně nepřevyšují běžné zboží. A pokud ano, tak je někdy lepší si za kvalitu připlatit a nosit pak spodní prádlo, o kterém víte, že vám nezpůsobí zdravotní problémy.

Jak by mělo vypadat pohodlné spodní prádlo

Pohodlí si každý představuje jinak. Některá žena klidně vydrží mít na sobě tanga celý den, pro jinou je to naprosto nemyslitelná situace a raději sáhne po léty osvědčené klasice – kalhotkách s vyšším pasem a bez přílišného vykrojení nohaviček. I pánové mají rozdílné názory na to, co je a není pohodlné. Zatímco starší ročníky si s oblibou na sebe dají volné trenýrky, mladší generace nosí raději boxerky či slipy. U nich se chvíli zastavíme.

Objevují se totiž názory, že právě upnuté pánské prádlo má negativní vliv na mužskou plodnost. Pokud se dlouhodobě varlata přehřívají, může to ovlivnit kvalitu spermií. A pánské boxerky a slipy svým střihem nedávají příliš prostoru pro proudění vzduchu a ochlazování. I proto je možná vhodnější mít ve svém šatníku zásobu více druhů pánského spodního prádla a neomezit výběr jen na jeden typ.

Kdo má citlivou pokožku, měl by se vyvarovat nošení spodního prádla, které je hodně barevné nebo má na sobě potisky. U levnějšího spodního prádla mohla být na barvení použitá chemikálie, která pokožku podráždí. Potisky či jiné ozdoby také způsobují nepříjemné alergické reakce. S čistě bílým prádlem ze stoprocentní bavlny chybu neuděláte.

A jaký je váš názor na různé druhy spodního prádla?

Komentáře