Jak se na problematiku závislostí dívají alternativní terapeuti? Co nám poradí?

   AKUPUNKTURA – Terapeuti se domnívají, že akupunktury je účinná při odstraňování závislostí. Zabývá se totiž tímto problémem na všech úrovních – zjišťuje vlastní příčinu závislostí, zmírňuje abstinenční příznaky, , odstraňuje návyk a obnovuje chuť do života.Terapeuti doporučí dietu a tělesný pohyb a může navrhnout i psychoterapii, popř. skupinovou terapii. Terapeut se pravděpodobně soustředí na body na pažích a nohách, které souvisejí s tenkým a tlustým střevem, srdcem a plícemi a bude působit také na body na uchu, které souvisejí s mozkem. Nedávné výzkumy potvrdily ( provedli lékaři v USA ), že léčba alkoholismu pomocí akupunktury je úspěšná.

   BACHOVY ESENCE – Řebříček se předepisuje pro ty, kteří předstírají veselost a pijí, aby skryli napětí a duševní problémy, modřín pro ty, kteří trpí závislostí spojenou s nedostatkem sebedůvěry, snědek při závislosti, která je následkem šoku či náhlé ztráty, plamének, jde-li o touhu uniknout realitě, oves hluchý při obtížích s nalezením svého místa na světě, hlodáš na beznaděj, vrba při zášti a pocitu, že postižený je životem pronásledován, kapky „ první pomoci „ na abstinenční příznaky.

   HOMEOPATIE – Konzultace. Homeopat se bude zabývat pacientovým případem individuálně. Léčba údajně pomáhá zmírnit abstinenční příznaky, zvyšuje schopnost překonat návyk a pomáhá vyrovnat se s vlastní příčinou závislosti.

   Pro léčbu svépomocí se doporučuje Nux vomica těm, kteří jsou závislí na sedativech a alkoholikům, pokud je příčinou závislosti napětí, tíseň nebo podrážděnost. Při náhlém, akutním záchvatu se užívá po půlhodině dávka v ředění 200C – tři nebo čtyři dávky by měly stačit. Při trvalých, chronických obtížích se měsíc užívá třikrát denně dávka o ředění 3X či 6X.

   NATUROPATIE – Konzultace. Při jakékoliv formě závislosti se doporučuje jíst vyváženou stravu, která vytváří tělesnou odolnost a pomáhá tělu, aby se vyléčilo samo. Doporučuje se také držet půst – organismus e tak očistí od jedu – a také provádět cvičení a relaxační postupy, např. meditaci. Výborně se také detoxikuje organismus za pomoci aloe vera gelu ( k dostání v našem shopu ). Naturopatickou léčbu lze kombinovat s akupunkturou, psychoterapií a hypnoterapií.

   Touha po stimulanciích, např. tabáku, může být někdy spojena s nízkou hladinou cukru v krvi, která může vyvolávat únavu. Terapeuti poradí nejíst cukr, med a sladká jídla. Při závislosti na lehkých sedativech se doporučuje užívat vysoce účinný vitamín B ( B12 Plus – k dostání v našem shopu ) a vitamín C ( Absorbent C – k dostání v našem shopu ). Kuřáci mají užívat vitamíny řady B a vitamin C, které v organismu ničí nikotin ( Absorbent C a B12 Plus – oboje v našem shopu ).