Zpevnění paží - cvikyKůže a svaly na pažích s postupujícím věkem nebo při snížené fyzické aktivitě uvolňují a ztrácíme naději. Stáhnout je můžete tak, že budete alespoň občas provádět cviky zaměřené na posílení tricepsových svalů rukou.

Hned poté, co si vyformujete tricepsové svaly, uvolněná pokožka se stáhne a přilehne zpět ke svalům, čímž se zredukuje její nepěkný zavěšené vzhled.

K tomuto účelu vám poslouží následující jednoduché cviky.

Kliky

Kliky

Začněte ze základní polohy vleže na špičkách nohou a natažených rukou s dlaněmi pod rameny.

Pak začněte ohýbat ruce v loktech a za nádechupřibližovat hrudník k podlaze. Když dosáhnete v loktech 90 stupňový úhel, začněte se opět odtahovat od podlahy a při tom vydechovat.

Po celou dobu držte tělo vzpřímené a při zvedání pokračujte dokud nebudou vaše ruce zcela vyrovnané.

 

Tricepsové vztlaky

Tricepsové vztlaky

Vezměte si nějakou nízkou lavičku nebo dětskou dřevěnou židli (takovou aby udržela i vaši váhu) a sedněte si na ni.

Pak se rukama držte jejího okraje a zadek s nohama předsuňte dopředu. Ruce by měly být zcela vyrovnané a vzdálené od sebe na šířku ramen.

Tělo mějte natažené. Pak se začněte přibližovat k podlaze tím, že budete ohýbat ruce v loktech a také v pase.

Když se vaše tělo dotkne podlahy, opět narovnejte ruce a natáhněte se v pase, abyste se dostali do výchozí polohy.

Během celého cviku mějte ramena dolů, nesmíte je posouvat směrem nahoru. Pokud je pro vás toto cvičení na začátek příliš těžké, můžete si pomoci pokrčením nohou.

 

Přitahování činky k hrudníku

Přitahování činky k hrudníku

Zvedněte dlouhou činku oběma rukama a postavte se do vzpřímené polohy. Jemně pokrčte kolena, dlaně ať směřují dolů a mírně se předkloňte. Činka by měla viset před vámi.

Pak se snažte udržovat rovnováhu těla, vydechněte, přitáhněte činku k sobě. Stáhněte svaly na zádech a držte tuto polohu několik sekund.

Následně se nadechněte a činku pomalu spouštějte dolů do výchozí polohy.

 

Spouštění činky za hlavu

Spouštění činky za hlavu

Postavte se rovně, nohy mějte od sebe na šířku ramen. Oběma rukama uchopte malou činku a zvedněte ji nad hlavu tak, aby byly obě ruce vzpřímené.

Pak začněte pomalu spouštět činku dolů, dokud se předloktím nedotknete bicepsů. Horní část vašich paží by měla zůstat těsně u hlavy a po celé cvičení nehybná. Hýbou se pouze předloktí.

Během spouštění činky se nadechněte a při zvedání nahoru do výchozí polohy vydechujte.

 

Zvedání činek za záda

Zvedání činek na záda

Vezměte si do každé ruky malou činku. Nohy pokrčte v kolenou, zadek posuňte dozadu a tělo a hlavu předkloňte dopředu. Hruď, krk a hlava by měly být v jedné přímce, téměř rovnoběžné s podlahou.

Ruce pokrčte v loktech tak, aby svíraly 90 stupňový úhel a činky směřovaly k zemi. Toto je základní výchozí poloha.

Horní část paží držte nehybnou a teď začněte pomalu ohýbat předloktí a zvedat činky směrem za záda dokud nebudou ruce zcela natažené. Soustřeďte se na předloktí a vydechněte.

Chvíli podržte činky za zády, pak se znovu nadechněte a vraťte do výchozí polohy.

Závěr

Všechny cviky provádějte denně. Ze začátku každý z nich zopakujte 6 až 8 krát v jedné sérii.

Zpevnění paží

Postupně každý týden přidejte o jednu sérii navíc až se dostanete po měsíci na 4 série cviků. Cvičte, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

Původní zdroj: 5 Simple Exercises To Tighten Loose Arm


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015