bradaviceLidově se jim říká BRADAVICE. Odbroně se nazývají fibrómy, tedy nezhoubné nádorové výrůstky pojivového tkaniva. Vypadají jako malé měkké uzlíky, ale ve své velikosti se mohou lišit od pár milimetrů až po téměř 1 centimetr.

Obyčejně mají barvu jako okolní pokožka. Jsou však i případy, kdy jsou výrazně pigmentované. Nejsou sice zhoubné, ale časem mohou růst a stát se více viditelnými. Od té doby už bývají i výrazným estetickým problémem.

Kde se fibromy vyskytují a jejich příčiny

Nejčastěji se vyskytují u lidí ve středním věku na místech, kde se otírá nebo loupe pokožka. Jde redy o místa jako je krk, podpaží, v rozkroku, pod prsy, na břichu, očních víčkách či okolí nosu. Vyskytnout se ale může i jinde na těle. Ve skutečnsti každý člověk má aspoň jednu bradavici, proto není tento fenomén nijak výjimečný.

Pokud se vyskytnou na místech, kde se pokožka pravidelně o něco tře, mohou být i bolestivé, zánětlivé, zvětšovat se anebo dokonce i krvácet. Příčiny jejich vzniku nejsou doeď známé, ale předpokládád se, že tu hraje hlavní roli genetika a občas se jako faktor zmiňuje i obezita.

Dobrou zoprávou ale je, že se dají bez krvácení odstranit i v domácích podmínkách, bez nutnosti jejich vyřezávání, případně pálením dtekutým dusíkem u lékaře.

Látkou, která si s nimi dokáže poradit je jablečný ocet.

Ten se všeobecně považuje za nejefektivnější domácí prostředek k jejich léčení. Jablečný ocet je možné využít na léčbu vícerých zdravotních problémů. Dnes se ale zaměříme podrobněji na odstraňování bradavic.

Upozornění: jablečný ocet se nesmí nikdy používat na odstranění bradavic na očních víčkách!!

A tady je už metoda, která pomohla mnoha lidem.:

RECEPT NA ODSTRAŇOVÁNÍ BRADAVIC

  1. Opatrně umyjte místo v okolí bradavice vlažnou vodou a mýdlem

  2. Zpočátku namočte bradavici do vody na dobu asi 15ti minut ( případně přiložte ve vodě namočenou bavlněnou vatu)

  3. Poté dané místo vysušte

  4. Namočte vatový chomáček do jablečného octu a vymačkejte ho, aby z něj tekutina nekapala

  5. Následně ho přiložte přímo na bradavici a přelepte leukoplastí. Nechejte působit 15 minut

  6. Nakonec místo znovu opláchněte čistou vodou

  7. Opakujte tuto procedúru 3 x denně, několik dní po sobě – ideálně asi tak týden

Jaký můžeme očekávat průběh

Bradavice nejprve ztmavne, potom se na ní vytvoří strup, vyschne a na závěr odpadne. V závislosti na tom, jak je velká a jak hluboko zasahuje do pokožky, může při odpadnutí způsobit trochu škody v podobě malé dírky. Proto aplikujte na pokožku nechtíkový krém a nebo gel z aloe vera.

Pokud bradavice nezasahuje do pokožky příliš hluboko a procedura byla vykonávaná správně, nezůstane po ní žádná jizva.

Zdroj: HealthyAndNaturalLife.com (překlad: Badatel.net)

Český překlad: Iva Hédlová – www.zdravi4u.cz

Foto: www.zbynekmlcoch.cz

Komentáře