Vaše krev představuje sílu přírody, vitalitu, která Vás udržuje. Jedna malá kapka krve obsahuje celý genetický kód lidského bytí. Naše krev také obsahuje záznam genetické paměti-kousky specifického programování, které pokračuje od našich předků.

Pouhým okem vypadá naše krev jako červená homogenní tekutina. Pod mikroskopem je ale vidět, že je složena z velkého množství různých elementů. Hojně zastoupené červené krvinky obsahují zvláštní druh železa, které využívají k přenosu kyslíku a které je příčinou charakteristického rezavého zabarvení krve. Bílé krvinky, které jsou zastoupeny v menší míře, putují krevním řečištěm jako stále ostražité vojsko, které chrání organismus před infekcemi. Tato komplexní živá tekutina obsahuje také bílkoviny, které přenášejí některé živiny do tkání, krevní destičky, které napomáhají krevní srážlivosti a plazmu, ve které jsou ochranné látky imunitního systému.

Mezi potravou co jíte a Vaší krví dochází k chemické reakci. Tato reakce je součást genetického odkazu. Víme to díky faktorům, které se nazývají lektiny. Lektiny, tj. různorodé bílkoviny obsažené ve velkém množství ve stravě, mají shlukovací vlastnosti, které působí na naši krev. Náš imunitní systém používá toto „lepidlo“ ve svůj prospěch. Např. buňky v jaterních žlučovodech mají na svém povrchu lektiny, které fungují spíš jako přísavky a umožňují uchycení na kluzkém povrchu sliznic organismu. Když jíte potraviny obsahující lektiny bílkovinné povahy, které jsou neslučitelné s antigenem Vaší krevní skupiny (antigen – chemické látky, které se nacházejí na buňkách našeho organismu a které když jsou účinně řízeny, představují největší bezpečnostní systém imunitního systému) lektiny napadnou orgán nebo celý systém ( ledviny, játra, mozek, žaludek atd.) a začnou v této oblasti napadat buňky. Mnoho lektinů v potravinách má tu vlastnost, že mají blízký vztah k antigenu určité krevní skupiny. Řešením je vyhnout se lektinům, které napadají buňky právě Vaší krevní skupiny.

Jestliže se budete řídit programem podle Vaší krevní skupiny můžete:

 • vyhnout se mnoha virům a běžným infekcím
 • zhubnout, jak se Vaše tělo bude zbavovat toxických látek a tuků
 • bojovat proti nemocím ohrožujícím život, jako je rakovina, cukrovka a jaterní selhání
 • vyhnout se mnoha faktorům, které způsobují rychlé narušení buněk, a tím zpomalit proces stárnutí

  Program krevních skupin není všemocný lék. Je to ale způsob jak oživit přirozené ochranné funkce imunitního systému, nastartovat metabolické hodiny a vyčistit krev od nebezpečných narušujících lektinů. Je to nejlepší věc, jakou můžete udělat, aby jste zastavili rychlé poškozování buněk, které je příčinou příznaků stárnutí. Jestliže máte zdravotní potíže, může tento program způsobit velkou změnu k lepšímu. Chce to jen jediné, a to – podřídit se pravidlům hry.

  Základní zásada zní: Kdykoliv uvidíte nový dietní režim, který o sobě tvrdí, že je vhodný pro všechny – buďte skeptičtí. Buďte si vědomi své individuality.

  Může se stát, a objevuje se to poměrně často, že váhový úbytek je příliš rychlý. Potom je nutno stravovací režim upravit tak, aby k poklesu hmotnosti nedocházelo tak razantně. Úbytek hmotnosti je ten nejmenší problém, jestliže zápasíte se svojí váhou. Ale pamatujte si, že Vaším konečným cílem je optimální zdraví a celková výkonnost, tzn. dosažení rovnováhy mezi Vaší hmotností, výškou a postavou. Nadměrný váhový úbytek je znamením podvýživy, která oslabí Váš imunitní systém – čili přesně to, čemu se snažíme vyhnout. Proto používejte všechna doporučení rozumně. Stravování podle krevních skupin není žádné dogma, občasné malé selhání není na škodu, ale nesmí být příliš časté a druhý den začneme opět s naším zaběhnutým stravovacím režimem. Přece si nenecháme znepříjemnit oslavu narozenin nebo jinou výjimečnou příležitost. Stejně tak nepodléháme názoru, že např. krevní skupina O má jíst pouze maso, že krevní skupina A naopak žádné maso nesmí apod. Pročtěte si jednotlivé krevní skupiny pozorně a uvidíte,že jde pouze o omezení příjmu potravin, které nejsou vhodné pro naši skupinu. Že např. krevní skupina O může jíst pečivo, ale převážně žitné, měla by se zcela vyhnout bílému pečivu, že krevní skupina A si klidně maso může dopřát, ale pouze vybrané druhy a neměla by to přehánět co množství apod. Čtěte pozorně, zaměřte se na potraviny tzv. neutrální, které jíst můžete.

  Zpříjemněte si svůj život tímto životním stylem a vězte, že ubudete nejen na hmotnosti, ale vyřeší se spousta zdravotních problémů, které jste měli. Dr. D´Adamo je profesí naturopat, což znamená specialistu, který naučí žít svoje pacienty tak, aby tělo zahájilo samoléčbu. A v tom mu pomáhá životní styl podle krevních skupin. Udělejte něco zásadního pro svoje zdraví a uvidíte, jak výborně se budete cítit.

 • Sdílet
  Předchozí článekBOLESTI ZAD
  Další článekJE ALKOHOL ZDRAVÝ?