StrečinkVybrali jsme pro Vás 7 základních a jednoduchých strečinkových cviků, díky kterým si protáhnete během 7 minut komplet nohy. Ať už jdete na fotbálek, na kolo nebo si zaběhat, tak prakticky u každého sportu (mimo šachy) potřebujete dobře rozvičené nohy s protaženými svaly. Zvyšujete výkon a zmenšujete riziko úrazu …

Svaly prstů nohou

Sedněte si. Jednu nohu si pokrčenou v koleni opřete o druhou nohu. Jednou rukou si přidržte kotník, druhou obejměte prsty. S výdechem tlačte prsty rukou směrem k chodidlu.

Svaly nártu a kotníku

Využijte této pozice a drobnou změnou procvičte i kotník a nárt. Jednou rukou si přidržte holeň a druhou rukou chyťte prsty u nohou. S výdechem přitahujte špičku chodidla k tělu.

Bérce

Klekněte, dosedněte na paty. Rukama chyťe zespod prsty u nohou a přitahujte k hýždím.

Lýtka a achilovky

Jednu nohu dejte před druhou. Pata je na zemi, špičku zvedejte nahoru a k holeni.S výdechem se předklánějte. Ruce se snažte opřít o podlahu (pozor, nemusí to jít). Nepokrčte ani jedno koleno.

Ohybače kolen

Předkloňte se, rukama chytněte prsty u nohou a přitahujte je nahoru. Kolena pomalu propínejte a tlačte dozadu. Vše dělejte pomalu!

Hamstringy

Jednu nohu dejte před druhou, s výdechem se pomalu předklánějte a snažte se položit ruce na zem. Nekrčte kolena. Pokud nedosáhnete až na zem, jděte jen tam, kam Vás to pustí. Příště to už bude lepší 🙂

Adduktory

Jednu nohu si opřete o pevnou židli nebo stůl. Rukou se můžete kvůli rovnováze židle přidržet. S výdechem přeneste váhu dopředu na nohu opřenou o židli.

Svaly na přední straně stehna

Klekněte si, jednu nohu zanožte. Zanoženou nohu chtněte za nárt a pomalu přitahujte k hýždím. Zkuste se dotknout patou hýždí 🙂


Za nafocení a odbornou pomoc děkujeme Martině Zábranské, majitelce WELLNESS CENTRA na Masarykově ulici 25 v centru Brna. Aerobic, Tae-Bo, Pilates, Power Yoga, solárium – více info najdete na: tae-bo-martina.com.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015