Aby se Vaše životní plány a touhy splnily, potřebujete vědět, jak úspěšně a hospodárně zacházet s penězi. Finanční zákony jsou universální a neměnné, zrovna tak, jako je zákon zemské přitažlivosti! Níže uvedené zásady Vám prokážou, že jsou klíčem k většímu zisku, vzrůstajícím úsporám a k celkovému úspěchu. Lidské bohatství není v plné peněžence, ta se může rychle vyprázdnit, nemáte-li zlatý pramen, ze kterého ji můžete opět doplnit.

Jen část peněz, jež vyděláte, Vám “patří“ – na útratu! Kdybyste odkládali jen 10 % z výdělku,

kolik byste měli za 10 let – i bez investování?? Peníze má jen ten, kdo ví, jak s nimi nakládat!!

SEZNAM – VĚKEM OVĚŘENÝCH – ZÁSAD, JAK ZBOHATNOUT:

1. zásada – neutrácet za zbytečnosti! Po čem v životě nejvíc toužíte? Po věcech, které rychle pominou, na které zapomínáte? Nebo po něčem, co Vám přinese výdělek – zisk?! Naučte se vystačit s míň penězi, než vyděláte. Začněte tím, že odstraníte své “marnivé tužby“. Tak začnete žít za míň peněz, než vyděláte a přestanete žít na dluh!

2. zásada – kontrola Vašich vydání! Je běžné, že Vy i Vaše rodina chce víc, než si můžete dovolit. To, co pokládáte za nezbytné výdaje, úměrně roste s výdělkem! Udělejte si seznam požadovaných věcí a rozdělte je na nutné, potřebné a na ty, po kterých pouze toužíte. Seřaďte je podle naléhavosti a ostatní podle svých možností, ale vždy jen maximálně do výše 90 % Vašich příjmů. (Nepleťte si přitom nezbytné výdaje s Vašimi osobními požadavky a touhami)! Nepůjčujte si na to, co nevydělává, či ztrácí na hodnotě! Pamatujte si, kdo utrácí více,než vydělá, seje vítr, aby sklidil bouři!

3. zásada – začít spořit! Začněte utrácet z každé 100.-Kč, kterou vyděláte, maximálně 90,-Kč! To znamená, začněte odkládat nejméně 10 % svých příjmů! To Vás bude inspirovat vydělat si více a se zbývajícími penězi vystačit. Tím se ve Vašem podvědomí (a následně i ve Vašem vědomí) začnou tvořit pocity nadbytku. Později se k tomu ještě přidají pocity spokojenosti pohody a nezávislosti. Tyto pocity Vám zvýší Vaše sebevědomí a tak začnete získávat peníze snáze!

4. zásada – zvětšovat příjem! Co ušetříte, musí vydělávat! Investujte, ale moudře a s největší opatrností, abyste o nic nepřišli! Raďte se u odborníků, ale i jejich rady prověřujte. Lepší malý zisk, než velká škoda. Bohatství nestojí na tom, jak je veliké, ale jak rychle přibývá. Odměňujte se přitom, věnujte 10 % ze zisku sobě a ostatním, jen tak pro radost!

5. zásada – zabezpečte majetek před ztrátou! Musíte mít jistotu návratnosti a zisku! Investujte jenom tam, kde máte jistotu, že o to nepřijdete, čili tam, kde budete dostávat slušný úrok a kde si v případě nutnosti můžete vklad vybrat.

6. zásada – buďte vždy opatrní! Pozor na “líbivé sliby“ o rychlém zbohatnutí. Dokud nebudete mít nadbytečné investice, nepouštějte se do riskantních investic! Ale i pak “riskujte“ s rozumem a jen tolik, kolik byste v případě krachu byli ochotni oželet! Lepší z počátku více opatrnosti, než později hodně lítosti. Vydělávat se dá na všem možném!

7. zásada – investujte do vlastního bydlení! Pořiďte si stavební spoření, či jiný úvěr a opatřete si vlastní bydlení! Neplaťte vysoké nájmy za ubohé bydlení. Svůj dům můžete často splácet částkami ve stejné výši jako je nájem!

8. zásada – snižte si výdaje, jež Vás “ruinují“! Podle možnosti zaplaťte veškeré dluhy a vyvarujte se dalším, které byste nemohli splácet. Splátky dluhů by neměly být vyšší jak 20 % všech Vašich příjmů! Jsou-li Vaše dluhy vyšší než 20 % Vašich příjmů, snažte se s věřiteli dohodnout, ať Vám rozloží dluh na delší dobu splatnosti, s nižšími splátkami! (I pro věřitele je výhodnější obdržet raději celou částku později, než Vás nechat “zbankrotovat“ a neobdržet nic)!

9. zásada – zvyšování zisků! S rozumem kopírujte úspěchy ostatních. Investujte nejméně 50 % zisku zpět do vyšších zisků a zabezpečte se tak pro budoucnost. Pozorujte též staré lidi a vezměte si z nich ponaučení, ať “dopadnete“ lépe než oni. Zajistěte si také včas příjem na “stáří“ – na období, kdy nebudete muset nebo chtít pracovat či podnikat.

10. zásada – víra v sebe sama! Chcete-li opravdu být úspěšní v tom, co děláte, začněte pracovat na sobě, především na svém sebevědomí. Utužujte si pevnou vůli a víru – přesvědčení v tom, že dokážete vše, co si v životě přejete. Na téma, jak funguje lidská mysl a co vše je člověk schopen dokázat, když si věří, existuje mnoho vynikajících knih!

11. zásada – zákon přitažlivosti! Vše stejnorodé – stejné podstaty, kvality a charakteru se vždy navzájem přitahovalo přitahuje a bude přitahovat! To znamená, budete-li k sobě, k okolí a k životu jako takovému přátelští a féroví a budete-li ostatním nezištně pomáhat, začnete si k sobě přitahovat férové bytosti, které Vám budou též ochotni nezištně pomáhat.

12. zásada – akce a reakce! Slyšeli jste pradávné moudro, které praví: vše dobré, i to zlé, co ve svém životě učiníte, se k Vám dříve či později vrátí zpět, jako bumerang?! Touto nejdůležitější zásadou se vždy a v každém případě řiďte! Dělejte ostatním a pro ostatní vždy jen to, co si přejete, aby dělali oni Vám! Měli byste též určitou část získaných peněz věnovat na nějaké dobročinné účely. Vesmírný zákon akce a reakce znamená: “s čím člověk zachází, s tím také schází“ a je neúprosný – měří všem stejným “metrem“! (podrobnosti na – www.trefy.cz/eter – pod elektromagnetismus)

Kdo tyto zákony nezná – nedodržuje, “nadbytek“ si k němu cestu nenajde a pokud se na něj/ni “štěstí“ na chvíli přece jen usměje, dotyčný/á ho dříve či později stejně ztratí, neboť bohatství obdrží a udrží si jen ti, kdo tyto jednoduché zákony ctí a dodržují. Ti, kteří něco doopravdy chtějí, reagují na každou výzvu i příležitost! Ti ostatní si třeba raději koupí los a čekají, že jim štěstí spadne do klína samo. Chcete-li svůj “osud“ opravdu změnit, vyberte si cestu prosperity a kopírujte úspěchy ostatních! Dbejte přitom všech zmíněných zásad a podělte se o ně s těmi, kteří Vás o radu požádají. Někteří ale stejně nic neudělají, jelikož nemají dostatečně pevnou vůli a víru v sebe sama. Vy to ale být nemusíte!

Doporučená četba: George S. Clason – Nejbohatší muž z Babylonu; Napoleon Hill – 52 týdnů k dosažení životního úspěchu; a mnohé jiné knihy. Možnost přivýdělku, info. na 606 233 352 www.trefy.cz/p (udělejte kopie pro své známé).


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015