Prodělali jste onemocnění covid 19 a stále nejste ve své kůži? Dejte se do kupy v lázních!
Onemocnění covid 19 je nevyzpytatelné. Zatímco u někoho nemoc proběhne bez příznaků, jiného naprostí skolí. I mírný průběh se přitom znenadání může změnit ve vážný balancující na hraně mezi životem a smrtí.

Nepodceňujte postcovidové potíže

Vážné navíc bývají i tzv. postcovidové potíže. Někteří pacienti se i několik týdnů po vyléčení potýkají s dechovou nedostatečností, únavou a nepříjemným kašlem. Časté bývají i bolesti svalů, kloubů a v hrudní oblasti. Někteří si však stěžují i na problémy s imunitou, myšlením, depresi, horečku, nespavost a bušení srdce. Ve všech případech se jedná o nepříjemné symptomy, které pacientům ztěžují, mnohdy přímo znemožňují návrat do pracovního života.

Léčba po covidu

S poscovidovými problémy se navíc nepotýkají jen ti, kteří bojovali s těžším průběhem covidu na nemocničním lůžku, ale i ti, kteří se léčili domy s průběhem lehkým. A takovýchto lidí každým dnem přibývá. Doporučit jim v tomto případě lze specializovanou léčbu po covidu, kterou do svého portfolia zařadila řada renomovaných lázeňských domů.

Naučte se znovu dýchat

Tzv. lázně po covidu najdeme ve Františkových lázních (hotel Francis a Reza), Luhačovicích (Jurkovičův dům), Jeseníku (Priessnitzovy lázně) a v Karlových Varech. Během léčby, která je sestavena výhradně na míru lékařem na základě pacientova aktuálního zdravotního stavu, se pacienti v podstatě znovu učí dýchat, procvičují ochablé svaly, doplňují vitamíny a posilují imunitu.

Programy pro seniory a chronicky nemocné

Speciální programy na dýchací cesty a posílení imunity lze však doporučit i seniorům a pacientům s nějakým chronickým plicním onemocněním (astma, CHOPN). Tyto speciální pobyty nabízejí například Lázně Libverda, Lipová či hotel Astoria&Medical Spa v Karlových Varech. V nabídce najdete jak lázeňské pobyty se státním příspěvkem, tak i pobyty pro samoplátce.

Komentáře