Feng shui je prastará čínská věda, která údajně vznikla před 5000-6000 lety. Učí, jak se okolí může stát zdrojem regenerace a inspirace. Přitom je nutné rozproudit „energii života“ – barvami, světlem a doplňky je možné například záměrně navodit v ložnici kladnou energii a dodat milostnému životu nové podněty.
Všechno kolem nás ovlivňuje
Naše okolí má na nás větší vliv, než si myslíme. Představte si, že hledíte na klidnou hladinu jezera nebo na krásnou krajinu. Všímáte si, jak se vám mění nálada, jak se cítíte uvolněnější a šťastnější? Jako protiklad poslouží přeplněné město s hlučnou dopravou a nedostatkem zeleně, které vyvolává stres a nesoulad a odčerpává životní sílu. Právě tehdy se ke slovu dostává feng shui, jehož pomocí můžete v bytě dosáhnout účinných protiopatření tak, aby se stal vaším osobním zdrojem životní síly.

Klíč ke štěstí
Feng shui je klíčem k většímu množství energie, životního štěstí a úspěchu. Speciální tipy směřují k tomu, aby se i váš vztah, případně vaše vztahy, velmi rychle změnil či změnily k lepšímu. Najdete tu několik jednoduchých opatření, která vám po přebudování pokoje lásky přiblíží tipy starých mistrů, týkajících se partnerství a sexuality. Ať se vám splní vaše nejtajnější přání!

Smyslná ložnice
Ložnice je nejdůležitější místností pro regeneraci a oddech. Konec konců v posteli trávíme mnoho hodin svého života – a bez dobrého spánku by vás život určitě netěšil. Většinou však zapomínáme na to, jak důležitá je tato nejintimnější místnost pro funkční partnerský vtah. Proto při výběru a zařizování ložnice dbejte na následující „základní předpoklady“.

Ideální poloha
Ø   Ložnice by se měla nacházet v nejklidnější části bytu, daleko od rušného vchodu, nejlépe v patře.
Ø   Důkladně a s rozvahou vyberte nábytek okolo postele! Nedopusťte, aby místu na spaní dominovaly skříně.
Ø   Pro postel si vyberte nejlépe chráněné místo v pokoji. Hlava by měla být u stěny bez dveří a oken. Neměla by být umístěna mezi dveřmi a oknem, což jinak může způsobovat poruchy spánku! Pokud to nejde jinak, můžete průchod přerušit zástěnou nebo závěsem.
Ø   Postel by měla být snadno přístupná z obou stran, neměla by tedy stát u stěny.

Zbavte se stresu
Vše co symbolizuje neklid a aktivitu, nebo co působí stísněně, je třeba z ložnice odstranit.
Ø   Knihovny, psací stůl nebo počítač, televizor a všechny předměty určené k denní aktivitě brání těžko se uvolňujícím lidem v hlubokém spánku.
Ø   Stísněné poličky na knihy nebo skříňky nad hlavou postele, dokonce i mohutný lustr nad postelí, mohou vyvolávat noční můry, ba i nespavost.
Ø   Jak si ustelete, tak spíte. Co máte pod postelí? V peřiňáku by měly být výhradně věci na spaní. Takže zásadně: Pryč se zatěžujícími předměty!

Jenom váš pokoj pro lásku
Jak to vypadá se smyslností? Vytvořte erotickou atmosféru v ložnici jen podle vašeho osobního stylu. Obrazy, ale i všechny ostatní doplňky, by měly odpovídat vašim intimním potřebám (a i potřebám vašeho partnera, pokud máte vztah trvalý).
Ø   Pro příjemnou atmosféru si zvolte na dotyk příjemné měkké textilie.
Ø   Vytvořte si decentní osvětlení. Mějte připraveny svíčky a zápalky a tlumičem světla se postarejte o zajištění měkkého světla.
Ø   Náladu vytvářejí i vonné oleje a hudba, které pomáhají uvolnit se a vychutnávat vzájemnou blízkost.
Ø   Sexuální hračky dejte do zásuvky, kterou můžete zamknout, aby se k nim nedostaly děti.
Ø   A nyní postel: Je pohodlná? Cítíte se v ní (oba) dobře? Máte dost místa? Je příliš měkká nebo příliš tvrdá? Vrže?
Ø   Pokud vás cokoli ruší, zkuste to odstranit. Všechno co ruší, zabíjí rozkoš.

Spíte v posteli své předchůdkyně?
Přece nechcete, aby vás stihl stejný osud jako vaši předchůdkyni… Když se stěhujete do bytu svého partnera, kde se odehrál jeho rozchod, měly byste přemýšlet. Z hlediska energie je rozchod neviditelně uložen ve stěnách a v nábytku. Použijte energetickou očistu. Rozhodně si přivlastněte místnosti tím, že v nich uplatníte svůj vlastní vkus. Odstraňte věci, které představují starý partnerský vztah. Udělejte vše – samozřejmě po dohodě s partnerem – abyste nehrály nevděčnou roli hosta. Tak položíte základní kámen pro silné a rovnoprávné partnerství.

Mimochodem: V očištěných místnostech vládne podstatně klidnější a přátelštější nálada – budete se mnohem méně hádat.

Jak provést energetickou očistu
Jednoduchá očista málo zatížených prostor (přísady, které lze zakoupit v parfumerii):
Ø   Vykuřte prostor sušenou šalvějí.
Ø   Potom požijte růžovou vodu: v láhvi z hnědého skla rozřeďte v 10-20 ml alkoholu 1 ml čistého růžového oleje. Do poslední vody na čištění pak přidejte 2-3 kapky tohoto roztoku. Čistým hadrem můžete nyní osvobodit nábytek, obrazy, stěny i podlahu od nahromaděné spotřebované energie. Na tento poslední úkon s růžovou vodou si raději připravte speciální náčiní na úklid.

Radost z jasnějšího, otevřenějšího a světlejšího vyzařování vašich prostor vás mnohonásobně odmění za vynaloženou námahu.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015