Každý má schopnost si něco představovat. Každý má schopnost k vizualizaci. Pokud nevěříte, zavřete oči a zkuste popsat vaši koupelnu. Jasně, že to dokážete. A přesně to je vizualizace.

   Mluvíme-li o „ provádění „ vizualizace, máme na mysli vytváření pozitivního myšlenkového obrazu něčeho, co si přejeme, aby se stalo. Všichni jsme toho schopni a ono to funguje.

    O vizualizaci a jejich příznivých léčebných účincích byla napsána celá řada knih. Dr. Carl Simonton a Shakti Gawain založili svou práci do značné míry právě na vizualizaci. Zajděte si do knihovny a přečtěte si vše, co se vám o tomto tématu podaří sehnat. Uvidíte, že tělo, které je od přírody nahromaděním příčin, musí poslouchat mysl, která je běžnou příčinou. Změníme-li náš myšlenkový vzor, dostaví se i fyzické změny. Tyto změny mohou být ovšem jak pozitivní, tak negativní podle toho, co si myslíme nebo představujeme. A těmto změám dojde v našich zkušenostech a v našich tělech.

   Existuje celá řada představ a vizualizací, které můžeme použít k léčení svého těla. Často je lepší používat takových představ, které oslovují dítě v nás ( tzv. vnitřní dítě ). Není potřeba vědět, jak určitá část vašeho těla vypadá nebo funguje. Vizuální představa je dobrá. PacMan je velmi oblíbená představa bílé krvinky, požírající nemocné buňky. Kamarádka, která měla rakovinu prožívala představy chladné, čisté vody, které zaplavuje její tělo a odplavuje všechny choroboplodné zárodky. Svůj imunitní systém si můžete představit jako armádu, která chrání vaše tělo nebo partu uklízečů či zahradníků, plejících plevel. Můžete použít takové představy, která vám bude blízká.

   Pozitivní vizualizace má tři části:

1. Představa problému, bolesti nebo nemoci či nemocné oblasti těla.
2. Představa pozitivní síly, která eliminuje tento problém.
3. Představa těla, které se přestavuje k pevnému zdraví. Představa těla, které se pohybuje životem snadno a energicky.

    Jedná-li se o nějaký fyzický problém, je dobré vytvořit si takovou vizualizaci, která má pro vás smysl. Pak je třeba najít si několikrát za den dvě nebo tři minuty, kdy se tiše posadíte, uvolníte své tělo hlubokým dýcháním a uvedete se do klidu. Někdy je dobré pustit k tomu nějakou příjemnou hudbu. Můžete si svou vizualizaci nahrát na pásek, nebo si je jen tak promítat v hlavě. Když skončíte, dopřejte si ještě pár vteřin k přijetí tohoto zážitku. Buňky vašeho těla budou reagovat na vaše mentální představy. Čím častěji budete vizualizaci opakovat, tím bude výsledek větší a trvalejší. Pokud se vám vizualizace nedaří, neznepokojujte se. Jenom si ji myslete. Výsledek se dostaví i tak.

    Příště si ukážeme vizualizaci pro posílení T- buněk ve vašem imunitním systému. Pokud se vám zachce, můžete si libovolnou část přizpůsobit podle svých potřeb.

Iva Hédlová podle Louise L. Hay

Sdílet
Předchozí článekNOVÁ ANTIKONCEPCE
Další článekGEOPATOGENNÍ ZÓNY

Komentáře